Halil İbrahim Yılmaz: Moto-Kuryelik Belgeli Meslek Olabilir

Ekonomi 16.12.2023 - 13:38, Güncelleme: 16.12.2023 - 13:38
 

Halil İbrahim Yılmaz: Moto-Kuryelik Belgeli Meslek Olabilir

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, dijitalleşmeye birlikte online yemek platformlarının geliştiğini, pandemi sayesinde de kullanımının yaygınlaştığını belirterek, “Dijitalleşmeyle gelişen online platformlar ve bunların motorlu kuryeleri gelecek 100 yılımızda hep var olacaklar. Online yemek platformları ve kuryeler ne kadar sorunsuz çalışırsa hizmet kalitesi o kadar artar” dedi.
Online yemek platformları ile moto-kuryelerinin sorunları ikinci kez ATO’da masaya yatırıldı. ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz başkanlığında, ATO Duatepe Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıya, ATO’nun Hizmet Sektörü Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Başkan Yardımcısı Meriç Çağlayan, Komisyon Üyesi Muharrem Kılıç, Kuryeler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Sinan Ölçü, Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Başaran, Yemeksepeti Kamu Politikası ve Devlet İşleri Müdürü Senem Yavaş ve Ankara Bölge Satış Müdürü Bircan Kaya, Trendyol Kurumsal İlişkiler Direktörü Buğra Sabri Uşaklı, Operasyon Direktörü Ege Atikkan ve Hukuk Danışmanı Av. Fatih Çon katıldı. ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, ATO üyelerinin online yemek platformları aracılığıyla da hizmet verdiğini hatırlatarak, gelişen bir sektör olan online yemek platformları ve onların kuryelerinin, insana doğrudan hizmet vererek önemli bir görev üstlendiklerini kaydetti. ATO üyeleriyle, yemek platformlarının sorunlarının çözümü için de bir araya geldiklerini hatırlatan Yılmaz, sektörün ilerlemesi ve ülke ekonomisine katkı sağlaması için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Dijitalleşmeye birlikte online yemek platformlarının geliştiğini, pandemi sayesinde de kullanımının yaygınlaştığını belirten Yılmaz, “Dijitalleşmeyle gelişen online platformlar ve bunların kuryeleri gelecek 100 yılımızda hep var olacaklar. Online yemek platformları ve kuryeler ne kadar sorunsuz çalışırsa hizmet kalitesi o kadar artar” dedi. Sektörün gelecekte de var olacağına dikkat çeken Yılmaz, “Biz bugün burada silinip gidecek bir meslekten ya da sektörden değil ülkemizin geleceğinde etkin olacak bir alandan bahsediyoruz. Dijitalleşmeyle birlikte ticaret içerisinde hizmet sektörü gelişirken, vergi gelirlerinin de artmasına katkıda bulunacak” dedi.   -“KURYELİK BELGELİ MESLEK OLABİLİR”- Sektörde faaliyet gösteren moto-kurye sayısının 1,5 milyona ulaştığını da kaydeden Yılmaz, moto-kuryelerin bir çatı altında bir araya gelerek sorunlarının çözümü ve mesleki ilerleme için çalıştıklarını da bildirdi. Yılmaz, moto-kuryeliğin belgeli bir meslek haline gelmesi için ATO İDEA şirketinin çalışma yürütebileceğine dikkat çekerek, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile bu konuyla ilgili diyaloglar kurulabileceğini ifade etti. Yılmaz, Ankara Ticaret Odası’nın 2 bini aşkın mesleki alanda 160 bin üyenin çatı kuruluşu olduğunu da belirterek, online yemek platformları dahil tüm sektörlerin gelişmesi ve iyileşmesi yönünde çalışmalar yürütmeyi sürdüreceklerini kaydetti.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, dijitalleşmeye birlikte online yemek platformlarının geliştiğini, pandemi sayesinde de kullanımının yaygınlaştığını belirterek, “Dijitalleşmeyle gelişen online platformlar ve bunların motorlu kuryeleri gelecek 100 yılımızda hep var olacaklar. Online yemek platformları ve kuryeler ne kadar sorunsuz çalışırsa hizmet kalitesi o kadar artar” dedi.

Online yemek platformları ile moto-kuryelerinin sorunları ikinci kez ATO’da masaya yatırıldı. ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz başkanlığında, ATO Duatepe Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıya, ATO’nun Hizmet Sektörü Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Başkan Yardımcısı Meriç Çağlayan, Komisyon Üyesi Muharrem Kılıç, Kuryeler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Sinan Ölçü, Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Başaran, Yemeksepeti Kamu Politikası ve Devlet İşleri Müdürü Senem Yavaş ve Ankara Bölge Satış Müdürü Bircan Kaya, Trendyol Kurumsal İlişkiler Direktörü Buğra Sabri Uşaklı, Operasyon Direktörü Ege Atikkan ve Hukuk Danışmanı Av. Fatih Çon katıldı.

ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, ATO üyelerinin online yemek platformları aracılığıyla da hizmet verdiğini hatırlatarak, gelişen bir sektör olan online yemek platformları ve onların kuryelerinin, insana doğrudan hizmet vererek önemli bir görev üstlendiklerini kaydetti. ATO üyeleriyle, yemek platformlarının sorunlarının çözümü için de bir araya geldiklerini hatırlatan Yılmaz, sektörün ilerlemesi ve ülke ekonomisine katkı sağlaması için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Dijitalleşmeye birlikte online yemek platformlarının geliştiğini, pandemi sayesinde de kullanımının yaygınlaştığını belirten Yılmaz, “Dijitalleşmeyle gelişen online platformlar ve bunların kuryeleri gelecek 100 yılımızda hep var olacaklar. Online yemek platformları ve kuryeler ne kadar sorunsuz çalışırsa hizmet kalitesi o kadar artar” dedi. Sektörün gelecekte de var olacağına dikkat çeken Yılmaz, “Biz bugün burada silinip gidecek bir meslekten ya da sektörden değil ülkemizin geleceğinde etkin olacak bir alandan bahsediyoruz. Dijitalleşmeyle birlikte ticaret içerisinde hizmet sektörü gelişirken, vergi gelirlerinin de artmasına katkıda bulunacak” dedi.

 

-“KURYELİK BELGELİ MESLEK OLABİLİR”-

Sektörde faaliyet gösteren moto-kurye sayısının 1,5 milyona ulaştığını da kaydeden Yılmaz, moto-kuryelerin bir çatı altında bir araya gelerek sorunlarının çözümü ve mesleki ilerleme için çalıştıklarını da bildirdi. Yılmaz, moto-kuryeliğin belgeli bir meslek haline gelmesi için ATO İDEA şirketinin çalışma yürütebileceğine dikkat çekerek, Mesleki Yeterlilik Kurumu ile bu konuyla ilgili diyaloglar kurulabileceğini ifade etti.

Yılmaz, Ankara Ticaret Odası’nın 2 bini aşkın mesleki alanda 160 bin üyenin çatı kuruluşu olduğunu da belirterek, online yemek platformları dahil tüm sektörlerin gelişmesi ve iyileşmesi yönünde çalışmalar yürütmeyi sürdüreceklerini kaydetti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ankhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.