Yaşar: Polatlı ilçemizin il olmasını sonuna kadar destekliyoruz

Yerel 22.06.2023 - 11:22, Güncelleme: 22.06.2023 - 11:22
 

Yaşar: Polatlı ilçemizin il olmasını sonuna kadar destekliyoruz

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) YKÜ ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, bünyesinde barındırdığı potansiyeli ve her alandaki gelişmişliğiyle Polatlı'nın il olmayı hak ettiğini, esnaf ve sanatkarlar olarak il olma konusunda büyük bir istekle sonuna kadar destek vereceklerini kaydetti.
Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) YKÜ ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme taşıdığı “Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılında 100 İl, 1000 İlçe” açıklaması ile  bazı ilçelerin il olmasının gündeme gelmesinin ardından Polatlı ilçesinin de bu aşamada  uzun yıllardır beklediği  il olma talebinin gerçeğe dönüşmesini büyük bir istekle beklediklerini kaydetti. Ankara'nın Polatlı ilçesinin yıllardır beklediği il olma konusunun yeniden gündeme gelmesi üzerine, bir açıklama yapan Yaşar, "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin 'Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında 100 İl, 1000 İlçe' söylemi sonrası  Ankara'nın en önemli ve büyük ilçelerinden biri olan Polatlı'da büyük bir beklenti oluştu. Polatlı ilçemiz nüfusuyla, ekonomik çeşitliliğiyle, şehirleşme yapısı ve istihdam olanaklarıyla ve de  ulaşım imkanlarıyla il olmayı uzun yıllardır hak ediyor." dedi. 'POLATLI İL OLMA ŞARTLARINI BÜNYESİNDE TAŞIYOR' Yaşar, açıklamasında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Son yıllarda artan nüfusuyla, tarımda, sanayide ve ticarette, sosyal ve kültürel seviyesiyle birlikte hızlı bir gelişme kaydeden Polatlı, coğrafi yapısına dayalı karayolu ve demiryolu bağlantı hatları ile ulaşım noktasında önemli avantajlara sahip bir ilçemizdir. Büyüyen üretim kapasitesi ve ekonomisiyle, istihdam olanaklarıyla sosyo ekonomik gelişim ve dönüşüm yaşayan ve şartları sonuna kadar bünyesinde taşıyan Polatlı ilçemizin il olmasını bekliyoruz.  İl olmasıyla birlikte kaymakamlıktan valilik yönetimine geçecek Polatlı'da yeni idari yapısıyla birlikte kendi yönetimi, programı, bütçesi ve hedefleri ile  gücüne güç katmış bir şekilde; üretim ve yatırım artacaktır. İlçe statüsünden il konumuna dönüşecek Polatlı'da tarımda ve sanayide yaşanacak önemli büyüme hacmiyle ve çok yönlü ticari faaliyetler ve istihdam artışı ile sosyo ekonomik bir dönüşüm yaşanacaktır. İl olması ile birlikte Polatlı daha da büyüyerek, ülkemize her alanda daha fazla katma değer sağlayacaktır. Bu beklentimizin gerçek olması en çok da esnaf ve sanatkar olarak bizleri  mutlu edecektir. Ahilik ilkelerinden taviz vermeden faaliyet gösteren ve her zaman devletinin yanında olan  ülke ekonomisinin omurgası esnaf ve sanatkarlar olarak ekmeğimiz için, işimizin gelişmesi ve büyümesi için Polatlı ilçemizin il olmasını sonuna kadar destekliyoruz.”
Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) YKÜ ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, bünyesinde barındırdığı potansiyeli ve her alandaki gelişmişliğiyle Polatlı'nın il olmayı hak ettiğini, esnaf ve sanatkarlar olarak il olma konusunda büyük bir istekle sonuna kadar destek vereceklerini kaydetti.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) YKÜ ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme taşıdığı “Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılında 100 İl, 1000 İlçe” açıklaması ile  bazı ilçelerin il olmasının gündeme gelmesinin ardından Polatlı ilçesinin de bu aşamada  uzun yıllardır beklediği  il olma talebinin gerçeğe dönüşmesini büyük bir istekle beklediklerini kaydetti.

Ankara'nın Polatlı ilçesinin yıllardır beklediği il olma konusunun yeniden gündeme gelmesi üzerine, bir açıklama yapan Yaşar, "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin 'Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında 100 İl, 1000 İlçe' söylemi sonrası  Ankara'nın en önemli ve büyük ilçelerinden biri olan Polatlı'da büyük bir beklenti oluştu. Polatlı ilçemiz nüfusuyla, ekonomik çeşitliliğiyle, şehirleşme yapısı ve istihdam olanaklarıyla ve de  ulaşım imkanlarıyla il olmayı uzun yıllardır hak ediyor." dedi.

'POLATLI İL OLMA ŞARTLARINI BÜNYESİNDE TAŞIYOR'

Yaşar, açıklamasında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Son yıllarda artan nüfusuyla, tarımda, sanayide ve ticarette, sosyal ve kültürel seviyesiyle birlikte hızlı bir gelişme kaydeden Polatlı, coğrafi yapısına dayalı karayolu ve demiryolu bağlantı hatları ile ulaşım noktasında önemli avantajlara sahip bir ilçemizdir. Büyüyen üretim kapasitesi ve ekonomisiyle, istihdam olanaklarıyla sosyo ekonomik gelişim ve dönüşüm yaşayan ve şartları sonuna kadar bünyesinde taşıyan Polatlı ilçemizin il olmasını bekliyoruz. 

İl olmasıyla birlikte kaymakamlıktan valilik yönetimine geçecek Polatlı'da yeni idari yapısıyla birlikte kendi yönetimi, programı, bütçesi ve hedefleri ile  gücüne güç katmış bir şekilde; üretim ve yatırım artacaktır. İlçe statüsünden il konumuna dönüşecek Polatlı'da tarımda ve sanayide yaşanacak önemli büyüme hacmiyle ve çok yönlü ticari faaliyetler ve istihdam artışı ile sosyo ekonomik bir dönüşüm yaşanacaktır. İl olması ile birlikte Polatlı daha da büyüyerek, ülkemize her alanda daha fazla katma değer sağlayacaktır.

Bu beklentimizin gerçek olması en çok da esnaf ve sanatkar olarak bizleri  mutlu edecektir. Ahilik ilkelerinden taviz vermeden faaliyet gösteren ve her zaman devletinin yanında olan  ülke ekonomisinin omurgası esnaf ve sanatkarlar olarak ekmeğimiz için, işimizin gelişmesi ve büyümesi için Polatlı ilçemizin il olmasını sonuna kadar destekliyoruz.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ankhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.