STK’LARDAN TERÖR SALDIRISINA KARŞI ORTAK AÇIKLAMA

Güncel 16.11.2022 - 22:42, Güncelleme: 16.11.2022 - 22:42
 

STK’LARDAN TERÖR SALDIRISINA KARŞI ORTAK AÇIKLAMA

Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye kanadını oluşturan; HAK-İŞ, MEMUR-SEN, TESK, TÜRK-İŞ, TİSK, Türkiye KAMU-SEN, TOBB ve TZOB, İstanbul’un Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin ortak açıklama yaptı.
Ortak açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Millet olarak içimizi yaralayan, ciğerimizi yakan olaylarla karşı karşıyayız. Türkiye’nin her bölgesinde örgütlü, toplumun bütün kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak İstanbul Taksim’deki kalleş saldırıyı şiddetle kınıyoruz.  Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Milletçe hepimizin başı sağ olsun. Ülkemizin huzurunu bozmak isteyenler çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdiler. Teröristler ve destekçileri tek bildikleri işi yaptılar. Kalleşçe bir terör saldırısı düzenlediler.   Bu derece aşağılık ve kahpece eylemleri dünyada çok az millet yaşamıştır.  Bu vahim olayın asıl hedefi milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır. İçimize fitne ateşi düşürmek isteyenlere izin vermeyelim.  Suhuletle ve dayanışma içinde birlikte hareket ederek milli birliğimizi pekiştirelim. Bu vatan, bu ülke, bu bayrak hepimizin.  Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 84 milyon hepimiz kardeşiz.  Bin yıldır bu topraklardayız. Bin yıldır hainliğin her türlüsünü gördük.  Ama kurulan tuzakların hepsini bozduk.  Birlik ve bütünlüğümüze her zaman sahip çıktık. Şer odakları bilmelidir ki; dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz bir olarak, diri olarak, tek vücut ve tek yürek olarak tüm kirli planları ve senaryoları boşa çıkaracaktır. Terör örgütlerinin ırkı, dini, mezhebi, ideolojisi yoktur.  Devletimiz, elbette bizlere bu acıları yaşatanlardan hesap soracaktır.  Vatandaş olarak bizlerin görevi, bize diz çöktürmek, bizi teslim almak isteyen teröre karşı tek ses, tek yürek olmaktır.  Terörden medet umanların en çok korktuğu şeyi yapmak, yani birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmaktır. Türkiye’nin bütün kesimlerini temsil eden meslek ve sivil toplum kuruluşları olarak bizler de bunu yapıyoruz.  Ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkıyoruz. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakanları, saldıranları, isimleri farklı ama amaçları aynı olan her türlü terörü, terörü destekleyenleri ve terörden medet umanları da lanetliyoruz. Bizi terörle korkutmayı amaçlayanlar bilsinler ki, ülkemizi bu alçaklara, kahpelere bırakmayız.  Çünkü bizler her türlü meselenin üzerinden gelecek dirayete ve cesarete sahibiz.  Bu topraklarda; birliğimizi, dirliğimizi bozmaya hiçbir kuvvetin gücü yetmedi ve yetmeyecektir. Dün başaramadılar, bugünde başaramayacaklar.  Cenabı Hak vatanını seven her ferdin kuvvetini ve sabrını artırsın, birliğimizi daim kılsın.   Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ)  Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK)   Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB)”
Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye kanadını oluşturan; HAK-İŞ, MEMUR-SEN, TESK, TÜRK-İŞ, TİSK, Türkiye KAMU-SEN, TOBB ve TZOB, İstanbul’un Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin ortak açıklama yaptı.

Ortak açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Millet olarak içimizi yaralayan, ciğerimizi yakan olaylarla karşı karşıyayız.

Türkiye’nin her bölgesinde örgütlü, toplumun bütün kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak İstanbul Taksim’deki kalleş saldırıyı şiddetle kınıyoruz. 

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Milletçe hepimizin başı sağ olsun.

Ülkemizin huzurunu bozmak isteyenler çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdiler.

Teröristler ve destekçileri tek bildikleri işi yaptılar. Kalleşçe bir terör saldırısı düzenlediler.  

Bu derece aşağılık ve kahpece eylemleri dünyada çok az millet yaşamıştır. 

Bu vahim olayın asıl hedefi milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır.

İçimize fitne ateşi düşürmek isteyenlere izin vermeyelim. 

Suhuletle ve dayanışma içinde birlikte hareket ederek milli birliğimizi pekiştirelim.

Bu vatan, bu ülke, bu bayrak hepimizin. 

Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, 84 milyon hepimiz kardeşiz. 

Bin yıldır bu topraklardayız. Bin yıldır hainliğin her türlüsünü gördük. 

Ama kurulan tuzakların hepsini bozduk. 

Birlik ve bütünlüğümüze her zaman sahip çıktık.

Şer odakları bilmelidir ki; dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz bir olarak, diri olarak, tek vücut ve tek yürek olarak tüm kirli planları ve senaryoları boşa çıkaracaktır.

Terör örgütlerinin ırkı, dini, mezhebi, ideolojisi yoktur. 

Devletimiz, elbette bizlere bu acıları yaşatanlardan hesap soracaktır. 

Vatandaş olarak bizlerin görevi, bize diz çöktürmek, bizi teslim almak isteyen teröre karşı tek ses, tek yürek olmaktır. 

Terörden medet umanların en çok korktuğu şeyi yapmak, yani birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmaktır.

Türkiye’nin bütün kesimlerini temsil eden meslek ve sivil toplum kuruluşları olarak bizler de bunu yapıyoruz. 

Ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkıyoruz.

Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakanları, saldıranları, isimleri farklı ama amaçları aynı olan her türlü terörü, terörü destekleyenleri ve terörden medet umanları da lanetliyoruz.

Bizi terörle korkutmayı amaçlayanlar bilsinler ki, ülkemizi bu alçaklara, kahpelere bırakmayız. 

Çünkü bizler her türlü meselenin üzerinden gelecek dirayete ve cesarete sahibiz. 

Bu topraklarda; birliğimizi, dirliğimizi bozmaya hiçbir kuvvetin gücü yetmedi ve yetmeyecektir.

Dün başaramadılar, bugünde başaramayacaklar. 

Cenabı Hak vatanını seven her ferdin kuvvetini ve sabrını artırsın, birliğimizi daim kılsın.

 

Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) 

Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN)

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK)  

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ)

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK)

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB)”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ankhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.