Öz Sağlık İş, 530 emekçiyi örnek TİS ile sevindirdi

Çalışma Hayatı 03.08.2023 - 13:55, Güncelleme: 03.08.2023 - 13:55
 

Öz Sağlık İş, 530 emekçiyi örnek TİS ile sevindirdi

Üniversitede Çalışan 530 Sağlık İşçisinin Ücretleri 25 Bin Liraya Yükseldi… İdari İzinlerde Çalışan Personel Toplamda 3 Yevmiye Alacak...
Öz Sağlık İş Sendikası örgütlü olduğu Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde imzaladığı toplu iş sözleşmesi ile üniversitede çalışan 530 sağlık işçisinin ücretlerini brüt 25 bin liraya taşıdı. Üniversite yönetimi ile masada bitirilen toplu iş sözleşmesinde var olan kazanımlar yükseltilirken, mali ve sosyal haklarla ilgili yeni kazanımlar sağlanmış oldu. Öz Sağlık-İş Sendikası ile Üniversite yönetimi arasında imzalanan sözleşme ile 530 sağlık işçisinin aylık ücretleri Temmuz ayı itibariyle sosyal yardımlar hariç brüt 25.000 lira oldu. SAĞLIK VE ENFEKSİYON RİSKİ TAZMİNATI GETİRİLDİ Sözleşme ile sağlık işçilerine sağlık ve enfeksiyon riski tazminatı alındı. Buna göre üniversitede görev yapan sağlık işçileri 2.348 lira sağlık ve enfeksiyon riski tazminatı alacaklar. MESLEK TAZMİNATININ ÇERÇEVESİ GENİŞLETİLDİ, TÜM MESLEKLER KAPSAMA ALINDI İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile daha önce ödenen meslek tazminatının kapsamı genişletildi ve tüm meslekler meslek tazminatı kapsamına alınmış oldu. YOL İZİNLERİ ÜCRETLİ HALE GETİRİLDİ Üniversite bünyesinde görev yapan sağlık işçilerinin yıllık izinleri sırasında kanuna göre ücretsiz olan yol izinleri, sözleşme ile birlikte ücretli hale getirildi. Buna göre 4 günlük yol izni kullanacak olan işçi bu günlerin parasını da alacak. İDARİ İZİNLİ GÜNLERDE ÇALIŞAN PERSONELE EK YEVMİYE GETİRİLDİ Resmi tatillerin idari izinli sayılan günlerinde çalışan personel için de yeni kazanımlara imza atıldı. Resmi tatillerdeki idari izinli sayılan günlerde görev yapan üniversite sağlık çalışanları görev yaptıkları idari izinli günler için kendi yevmiyelerine ek olarak 2 yevmiye daha alacaklar. GECE ZAMMINA GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DE DAHİL EDİLDİ Sözleşme ile getirilen yeni bir hak da üniversite hastanesinde çalışan güvenlik görevlileri için oldu. Sözleşme gereğince artık güvenlik görevlileri de gece zammı alabilecekler. KREŞ YARDIMI AYLIK BRÜT 1725 LİRA OLDU Üniversite bünyesinde görev yapan sağlık işçilerinin çocukları için kreş yardımı belirlendi. Çocuğunu kreşe yollayan işçiye aylık brüt 1725 TL ödenecek. ANALIK YARDIMI-SÜT İZNİ ÜCRETLERİ ARTTI İmzalanan sözleşme ile analık yardımı –süt izni ücretlerinde de artış oldu. Sözleşmeye göre 1 yaşa kadar aylık 822,25 TL analık yardımı-süt izni ücreti verilecek.
Üniversitede Çalışan 530 Sağlık İşçisinin Ücretleri 25 Bin Liraya Yükseldi… İdari İzinlerde Çalışan Personel Toplamda 3 Yevmiye Alacak...

Öz Sağlık İş Sendikası örgütlü olduğu Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde imzaladığı toplu iş sözleşmesi ile üniversitede çalışan 530 sağlık işçisinin ücretlerini brüt 25 bin liraya taşıdı.

Üniversite yönetimi ile masada bitirilen toplu iş sözleşmesinde var olan kazanımlar yükseltilirken, mali ve sosyal haklarla ilgili yeni kazanımlar sağlanmış oldu.

Öz Sağlık-İş Sendikası ile Üniversite yönetimi arasında imzalanan sözleşme ile 530 sağlık işçisinin aylık ücretleri Temmuz ayı itibariyle sosyal yardımlar hariç brüt 25.000 lira oldu.

SAĞLIK VE ENFEKSİYON RİSKİ TAZMİNATI GETİRİLDİ

Sözleşme ile sağlık işçilerine sağlık ve enfeksiyon riski tazminatı alındı. Buna göre üniversitede görev yapan sağlık işçileri 2.348 lira sağlık ve enfeksiyon riski tazminatı alacaklar.

MESLEK TAZMİNATININ ÇERÇEVESİ GENİŞLETİLDİ, TÜM MESLEKLER KAPSAMA ALINDI

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile daha önce ödenen meslek tazminatının kapsamı genişletildi ve tüm meslekler meslek tazminatı kapsamına alınmış oldu.

YOL İZİNLERİ ÜCRETLİ HALE GETİRİLDİ

Üniversite bünyesinde görev yapan sağlık işçilerinin yıllık izinleri sırasında kanuna göre ücretsiz olan yol izinleri, sözleşme ile birlikte ücretli hale getirildi. Buna göre 4 günlük yol izni kullanacak olan işçi bu günlerin parasını da alacak.

İDARİ İZİNLİ GÜNLERDE ÇALIŞAN PERSONELE EK YEVMİYE GETİRİLDİ

Resmi tatillerin idari izinli sayılan günlerinde çalışan personel için de yeni kazanımlara imza atıldı. Resmi tatillerdeki idari izinli sayılan günlerde görev yapan üniversite sağlık çalışanları görev yaptıkları idari izinli günler için kendi yevmiyelerine ek olarak 2 yevmiye daha alacaklar.

GECE ZAMMINA GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DE DAHİL EDİLDİ

Sözleşme ile getirilen yeni bir hak da üniversite hastanesinde çalışan güvenlik görevlileri için oldu. Sözleşme gereğince artık güvenlik görevlileri de gece zammı alabilecekler.

KREŞ YARDIMI AYLIK BRÜT 1725 LİRA OLDU

Üniversite bünyesinde görev yapan sağlık işçilerinin çocukları için kreş yardımı belirlendi. Çocuğunu kreşe yollayan işçiye aylık brüt 1725 TL ödenecek.

ANALIK YARDIMI-SÜT İZNİ ÜCRETLERİ ARTTI

İmzalanan sözleşme ile analık yardımı –süt izni ücretlerinde de artış oldu. Sözleşmeye göre 1 yaşa kadar aylık 822,25 TL analık yardımı-süt izni ücreti verilecek.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ankhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.