HANDE ÖZTÜRK BAŞKANLIĞINDAKİ ANGİKAD’DAN YOL GÖSTEREN PROJE

Ekonomi 24.11.2022 - 03:08, Güncelleme: 24.11.2022 - 03:08
 

HANDE ÖZTÜRK BAŞKANLIĞINDAKİ ANGİKAD’DAN YOL GÖSTEREN PROJE

‘Girişimcilik Yolu’ projesi çok özel bir günde, “Dünya Kadın Girişimciler Günü”nde başladı…
ANKHABER Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kadınlara seçme/seçilme, siyaset, ticaret ve sosyal gibi alanlarda her türlü hak ve özgürlüğü hem de yasal güvence altına alarak vermiştir. Türk kadını da Ata’sına layık olmak için (tüm engellemelere rağmen) canla başla çalışmış ve artık her alanda söz sahibi olmuştur. Bunun en çarpıcı örneklerini girişimcilik başta olmak üzere kadının her platformda söz sahibi olması ve güçlenmesi için çalışan Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD)’ın çalışmalarında görmek mümkündür. “Girişimcilik Yolu” projesi… Bu çerçevede, ANGİKAD’ın T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle yürüttüğü “Girişimcilik Yolu” projesinin ilk dersi 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde başladı. Kadınların iş hayatında var olması için hayata geçirdiği projelerle kız öğrencilere rehberlik eden, eğitim ve burs olanaklarıyla destekleyen ANGİKAD, girişimci adayı kadınlara eğitim ve mentorluk desteği sağlayacak “Girişimcilik Yolu” projesi kapsamında başvuruları değerlendirerek girişimci olmak isteyen adayları seçti. Geleceğin Kadın Girişimcileri Geleceğin iş kadınlarına girişimcilik yollarını çizerken rehberlik edecek, destekleyecek, bilgi ve deneyimlerin aktarılacağı eğitimler, Dr. Ayşe Kuyrukçu ve Ece Özen Akan’ın “Girişimcilikte Temel Kavramlar” dersi ile 19 Kasım’da Aydın Kurs’ta başladı. İki aşamalı gerçekleşecek eğitimlerin sonrasında seçilen girişimci adayları melek yatırımcılarla bir araya gelecek. Hande Öztürk’ün değerlendirmesi Proje ile kadın girişimciliğinin teşvik edilmesini amaçlandıklarını dile getiren ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Öztürk, “Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için kadınların iş dünyasında eşit bir şekilde var olması, potansiyellerinin açığa çıkarılması ve geliştirilmesi gerekiyor. ANGİKAD olarak ulusal ve uluslararası birçok kuruluşla iş birliği içinde kadın girişimciliği konusunda projeler geliştiriyoruz. Girişimcilik Yolu projemizin çok değerli eğitmenlerimiz ve özel konuklarımızın yer aldığı eğitim programı Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde başladı. Derneğimiz için çok kıymetli olan bu projeye emek veren Girişimcilik Yolu komitemize ve destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz” diye konuştu.
‘Girişimcilik Yolu’ projesi çok özel bir günde, “Dünya Kadın Girişimciler Günü”nde başladı…

ANKHABER

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kadınlara seçme/seçilme, siyaset, ticaret ve sosyal gibi alanlarda her türlü hak ve özgürlüğü hem de yasal güvence altına alarak vermiştir.

Türk kadını da Ata’sına layık olmak için (tüm engellemelere rağmen) canla başla çalışmış ve artık her alanda söz sahibi olmuştur.

Bunun en çarpıcı örneklerini girişimcilik başta olmak üzere kadının her platformda söz sahibi olması ve güçlenmesi için çalışan Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD)’ın çalışmalarında görmek mümkündür.

“Girişimcilik Yolu” projesi…

Bu çerçevede, ANGİKAD’ın T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle yürüttüğü “Girişimcilik Yolu” projesinin ilk dersi 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde başladı.

Kadınların iş hayatında var olması için hayata geçirdiği projelerle kız öğrencilere rehberlik eden, eğitim ve burs olanaklarıyla destekleyen ANGİKAD, girişimci adayı kadınlara eğitim ve mentorluk desteği sağlayacak “Girişimcilik Yolu” projesi kapsamında başvuruları değerlendirerek girişimci olmak isteyen adayları seçti.

Geleceğin Kadın Girişimcileri

Geleceğin iş kadınlarına girişimcilik yollarını çizerken rehberlik edecek, destekleyecek, bilgi ve deneyimlerin aktarılacağı eğitimler, Dr. Ayşe Kuyrukçu ve Ece Özen Akan’ın “Girişimcilikte Temel Kavramlar” dersi ile 19 Kasım’da Aydın Kurs’ta başladı. İki aşamalı gerçekleşecek eğitimlerin sonrasında seçilen girişimci adayları melek yatırımcılarla bir araya gelecek.

Hande Öztürk’ün değerlendirmesi

Proje ile kadın girişimciliğinin teşvik edilmesini amaçlandıklarını dile getiren ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Öztürk, “Ülkemizin sürdürülebilir kalkınması için kadınların iş dünyasında eşit bir şekilde var olması, potansiyellerinin açığa çıkarılması ve geliştirilmesi gerekiyor. ANGİKAD olarak ulusal ve uluslararası birçok kuruluşla iş birliği içinde kadın girişimciliği konusunda projeler geliştiriyoruz. Girişimcilik Yolu projemizin çok değerli eğitmenlerimiz ve özel konuklarımızın yer aldığı eğitim programı Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde başladı. Derneğimiz için çok kıymetli olan bu projeye emek veren Girişimcilik Yolu komitemize ve destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ankhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.