Başkan Murat Köse, KKTC’de Temaslarda Bulundu

Güncel 03.10.2023 - 10:37, Güncelleme: 03.10.2023 - 10:37
 

Başkan Murat Köse, KKTC’de Temaslarda Bulundu

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde İskele Belediyesinin 5. sini düzenlediği “Kültürlerin Kaynaşması” etkinliğine katıldı.
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile birlikte etkinlik alanını gezen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,  Mamak Belediyesi’nin etkinlik alanında açtığı standı da ziyaret etti. Başkan Murat Köse, “İlçemizin değerlerini Kuzey Kıbrıs’ımızda ziyaretçilerle paylaşmaktan mutluyuz” dedi. Mamak’ın kardeş belediyesi İskele Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Murat Köse, sosyal medya hesabından da bir paylaşım yaptı. Başkan Murat Köse, “Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin böylesine güçlü bağlarının olduğu güzel bir iklimde, Kardeş Belediye olarak İskele Belediyesi ile ortak programlar düzenlemek, kültürel, sosyal ve tarihi bağlarımızı kuvvetlendirerek, ilçelerimizdeki hemşerilerimizin yakınlaşmasını sağlamak bizim için büyük bir mutluluktur” diye yazdı. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, aynı zamanda Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı olarak da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi. Cumhurbaşkanı Tatar, kabulde yaptığı konuşmasında, uluslararası hukuka göre büyük haksızlığa uğrayan Kıbrıs Türk halkının ve KKTC’nin büyük mücadele içinde olduğunu söyleyerek,  Anavatan ve garantör ülke Türkiye’nin desteğiyle KKTC’nin kurum ve kuruluşlarıyla tanınma yolunda daha da güçlenerek gelişeceğini kaydetti. Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılının başarısının KKTC halkına da önemli yansımaları olacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Doğu Akdeniz’de bir Türk devleti olarak tüm dünyaya Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığını dile getirmeye devam ettiklerini söyledi. “Sizlerin KKTC’ye verdiğiniz desteği ve ilgiyi çok anlamlı bulmaktayım” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye ve tüm Türk dünyası ile bağlarımızın güçlenmesinin önemine vurgu yaptı. Mamak Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı Murat Köse, birliğin yürüttüğü faaliyetler hakkında Cumhurbaşkanı Tatar’a bilgi verdi. Başkan Murat Köse, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak “KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a nazik kabullerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB) olarak; Kıbrıs bizim Milli Davamızdır. Uluslararası toplumda KKTC’nin bağımsızlığının tanınması, Kıbrıs Türklerinin bağımsız ve egemen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti Bayrağı altında özgürce yaşaması için (TDMMB) olarak tüm gücümüzle çalışmanın milli görevlerimiz arasına olduğunu tüm dünyaya ilan ediyoruz. Kıyamete kadar, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti kardeşliği. İnşallah” diye yazdı. Mamak Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı Başkan Murat Köse, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş ve Kıbrıs Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar’ı da ziyaret ederek görüşmeler gerçekleştirdi.
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde İskele Belediyesinin 5. sini düzenlediği “Kültürlerin Kaynaşması” etkinliğine katıldı.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile birlikte etkinlik alanını gezen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,  Mamak Belediyesi’nin etkinlik alanında açtığı standı da ziyaret etti. Başkan Murat Köse, “İlçemizin değerlerini Kuzey Kıbrıs’ımızda ziyaretçilerle paylaşmaktan mutluyuz” dedi. Mamak’ın kardeş belediyesi İskele Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Murat Köse, sosyal medya hesabından da bir paylaşım yaptı. Başkan Murat Köse, “Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin böylesine güçlü bağlarının olduğu güzel bir iklimde, Kardeş Belediye olarak İskele Belediyesi ile ortak programlar düzenlemek, kültürel, sosyal ve tarihi bağlarımızı kuvvetlendirerek, ilçelerimizdeki hemşerilerimizin yakınlaşmasını sağlamak bizim için büyük bir mutluluktur” diye yazdı.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, aynı zamanda Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı olarak da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Tatar, kabulde yaptığı konuşmasında, uluslararası hukuka göre büyük haksızlığa uğrayan Kıbrıs Türk halkının ve KKTC’nin büyük mücadele içinde olduğunu söyleyerek,  Anavatan ve garantör ülke Türkiye’nin desteğiyle KKTC’nin kurum ve kuruluşlarıyla tanınma yolunda daha da güçlenerek gelişeceğini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılının başarısının KKTC halkına da önemli yansımaları olacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Doğu Akdeniz’de bir Türk devleti olarak tüm dünyaya Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığını dile getirmeye devam ettiklerini söyledi.

“Sizlerin KKTC’ye verdiğiniz desteği ve ilgiyi çok anlamlı bulmaktayım” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye ve tüm Türk dünyası ile bağlarımızın güçlenmesinin önemine vurgu yaptı.

Mamak Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı Murat Köse, birliğin yürüttüğü faaliyetler hakkında Cumhurbaşkanı Tatar’a bilgi verdi.

Başkan Murat Köse, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a nazik kabullerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB) olarak; Kıbrıs bizim Milli Davamızdır. Uluslararası toplumda KKTC’nin bağımsızlığının tanınması, Kıbrıs Türklerinin bağımsız ve egemen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti Bayrağı altında özgürce yaşaması için (TDMMB) olarak tüm gücümüzle çalışmanın milli görevlerimiz arasına olduğunu tüm dünyaya ilan ediyoruz. Kıyamete kadar, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti kardeşliği. İnşallah” diye yazdı.

Mamak Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı Başkan Murat Köse, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş ve Kıbrıs Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar’ı da ziyaret ederek görüşmeler gerçekleştirdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ankhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.