Güncel Haber Girişi: 08.11.2022 - 16:00, Güncelleme: 08.11.2022 - 16:00

ABB, 65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN TEKNOLOJİYE ERİŞİM VE KULLANIMI KOLAYLAŞTIRIYOR

 

ABB, 65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN TEKNOLOJİYE ERİŞİM VE KULLANIMI KOLAYLAŞTIRIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gençlerin ve 65 yaş üstü vatandaşların sosyal hayata adaptasyonunun sağlaması amacıyla “Yaşlılar ve Gençler Bilgi Erişim Merkezi” ile hizmet vermeye devam ediyor. Merkezde; bilgisayar, photoshop, akıllı telefon kullanımı, İngilizce ve müzik eğitimleri verilmesinin yanı sıra kültür gezileri ile tiyatro etkinlikleri düzenleniyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi; yaşlıların sosyal faaliyetlerde bulunmaları, boş zamanlarını değerlendirebilmeleri ve yaşam sürecini aktif bir şekilde geçirmeleri için çeşitli projelere imza atmayı sürdürüyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Çankaya ilçesi Cinnah Caddesi’nde bulunan Kırkpınar Alt Geçidi’ndeki “Yaşlılar ve Gençler Bilgi Erişim Merkezi”nde gençlerin ve 65 yaş üstü vatandaşların sosyal hayata adaptasyonununsağlanması amacıyla eğitimler ve sosyal-kültürel faaliyetler düzenlemeye devam ediyor. Kayıtlı 3 bin 700, aktif olarak ise 1837 üyenin faydalandığı merkezde; bilgisayar, photoshop, akıllı telefon kullanımı, İngilizce, müzik ve diksiyon eğitimleri veriliyor. Ayrıca, üyelere özel kültür gezileri ile tiyatro etkinlikleri de gerçekleştiriliyor. HAFTANIN ALTI GÜNÜ 09.00-17.00 SAATLERİNDE HİZMET VERİYOR Haftanın 6 günü 09.00 ile 17.00 saatleri açık olan merkezle ilgili bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yaşlılar ve Gençler Erişim Merkezi Sorumlusu Sema Özsoy, “Genç üyelere bilgisayar ve internet kullanımı, 65 yaş üstü üyelere ise akıllı telefon, müzik, diksiyon, photoshop, bilgisayar ve İngilizce eğitimi veriyoruz. Haftanın 6 günü saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Ankara içi ve Ankara dışı tur gezileri düzenliyoruz. Üyelerimizin burada kaliteli zaman geçirmeleri için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz” dedi. Merkezin Bilgisayar Eğitmeni Nazmiye Erciyasise şunları söyledi: “Bilgisayar, akıllı telefon, ofis programları, photoshop dersleri veriyorum. Üyelerimiz teknolojik cihazları öğrenmeye çok meraklı ve aktif olarak kullanmayı öğrendiler. Hepsi buraya severek geliyorlar ve sosyal faaliyetlerle de aktif bir yaşam sürmüş oluyorlar.” “BURASI TERAPİ GİBİ OLUYOR” Merkezdeki eğitimlere katılan 65 yaş üstü üyeler, merkeze gelmekten duydukları mutluluğu şu sözlerle anlattı: -Armağan Hacışahbanoğlu: “Sosyal ilişkiler sayesinde burası bana terapi gibi oluyor. Gezilere gidiyoruz, sosyal etkinlikler yapıyoruz, müzik dersi alıyoruz. Burada kendimi ailemin yanındaymış gibi hissettiriyorlar. Büyükşehire bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum.” -Ahmet Alan: “Sosyal medya kullanmayı bilmiyordum, burada öğrendim. Tüm hocalarımdan memnunum, sıcakkanlılar ve yardımseverler. Beklediğim ilgiyi burada görüyorum.” -Yıldırım Özbek: “Ben eşimle birlikte geliyorum. Biz yaş almış gençler teknolojiyi takip etmede geride kalıyorduk ancak burası bizim kendimizi güncellememizi sağlıyor.”
Ankara Büyükşehir Belediyesi, gençlerin ve 65 yaş üstü vatandaşların sosyal hayata adaptasyonunun sağlaması amacıyla “Yaşlılar ve Gençler Bilgi Erişim Merkezi” ile hizmet vermeye devam ediyor. Merkezde; bilgisayar, photoshop, akıllı telefon kullanımı, İngilizce ve müzik eğitimleri verilmesinin yanı sıra kültür gezileri ile tiyatro etkinlikleri düzenleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi; yaşlıların sosyal faaliyetlerde bulunmaları, boş zamanlarını değerlendirebilmeleri ve yaşam sürecini aktif bir şekilde geçirmeleri için çeşitli projelere imza atmayı sürdürüyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Çankaya ilçesi Cinnah Caddesi’nde bulunan Kırkpınar Alt Geçidi’ndeki “Yaşlılar ve Gençler Bilgi Erişim Merkezi”nde gençlerin ve 65 yaş üstü vatandaşların sosyal hayata adaptasyonununsağlanması amacıyla eğitimler ve sosyal-kültürel faaliyetler düzenlemeye devam ediyor.

Kayıtlı 3 bin 700, aktif olarak ise 1837 üyenin faydalandığı merkezde; bilgisayar, photoshop, akıllı telefon kullanımı, İngilizce, müzik ve diksiyon eğitimleri veriliyor. Ayrıca, üyelere özel kültür gezileri ile tiyatro etkinlikleri de gerçekleştiriliyor.

HAFTANIN ALTI GÜNÜ 09.00-17.00 SAATLERİNDE HİZMET VERİYOR

Haftanın 6 günü 09.00 ile 17.00 saatleri açık olan merkezle ilgili bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yaşlılar ve Gençler Erişim Merkezi Sorumlusu Sema Özsoy, “Genç üyelere bilgisayar ve internet kullanımı, 65 yaş üstü üyelere ise akıllı telefon, müzik, diksiyon, photoshop, bilgisayar ve İngilizce eğitimi veriyoruz. Haftanın 6 günü saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz. Ankara içi ve Ankara dışı tur gezileri düzenliyoruz. Üyelerimizin burada kaliteli zaman geçirmeleri için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz” dedi.

Merkezin Bilgisayar Eğitmeni Nazmiye Erciyasise şunları söyledi:

“Bilgisayar, akıllı telefon, ofis programları, photoshop dersleri veriyorum. Üyelerimiz teknolojik cihazları öğrenmeye çok meraklı ve aktif olarak kullanmayı öğrendiler. Hepsi buraya severek geliyorlar ve sosyal faaliyetlerle de aktif bir yaşam sürmüş oluyorlar.”

“BURASI TERAPİ GİBİ OLUYOR”

Merkezdeki eğitimlere katılan 65 yaş üstü üyeler, merkeze gelmekten duydukları mutluluğu şu sözlerle anlattı:

-Armağan Hacışahbanoğlu: “Sosyal ilişkiler sayesinde burası bana terapi gibi oluyor. Gezilere gidiyoruz, sosyal etkinlikler yapıyoruz, müzik dersi alıyoruz. Burada kendimi ailemin yanındaymış gibi hissettiriyorlar. Büyükşehire bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum.”

-Ahmet Alan: “Sosyal medya kullanmayı bilmiyordum, burada öğrendim. Tüm hocalarımdan memnunum, sıcakkanlılar ve yardımseverler. Beklediğim ilgiyi burada görüyorum.”

-Yıldırım Özbek: “Ben eşimle birlikte geliyorum. Biz yaş almış gençler teknolojiyi takip etmede geride kalıyorduk ancak burası bizim kendimizi güncellememizi sağlıyor.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve ankhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.